Dekoracje do akwariów i terrariów (673)

Dekoracje do akwariów i terrariów

(673)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 MHK OMSZAŁE KAMIENIE 5szt.
-20 %
MHK

OMSZAŁE KAMIENIE 5szt.

11,89 zł
14,86 zł
 HAPPET ROŚLINA 10cm
-20 %
HAPPET

ROŚLINA 10cm

8,65 zł
10,81 zł
 Zolux Fragment amfory Pinta
-21 %
Zolux

Fragment amfory Pinta

16,95 zł
21,19 zł
 HAGEN EXO TERRA JASKINIA S
-21 %
HAGEN

EXO TERRA JASKINIA S

19,90 zł
24,88 zł
 Trixie Domek dla gadów, jaskinia 32 × 12 × 29 cm
-21 %
 Juwel FOTOTAPETA 1 S
Juwel

FOTOTAPETA 1 S

13,90 zł
 ZOOLOGIA ROŚLINKA "A"
ZOOLOGIA

ROŚLINKA "A"

12,65 zł
 Juwel FOTOTAPETA 2 S
Juwel

FOTOTAPETA 2 S

13,90 zł
 ZOOLOGIA ROŚLINKA "B"
ZOOLOGIA

ROŚLINKA "B"

14,54 zł
  Ozdoby do akwarium nie tylko upiększają zbiornik, ale pozwalają na stworzenie rybkom środowiska zbliżonego do tego naturalnego. Rybki i inne morskie stworzenia mogą się schronić w domach czy jaskiniach albo zakopać w specjalnie do tego przygotowanym podłożu. Dekoracje do akwarium można podzielić na:

  - Ozdoby naturalne do akwarium
- Ozdoby z tworzywa
- Tła do akwarium (np. dwustronne tło Penn-Plax)
- Podłoża do akwarium (kamyczki, żwir, piasek).

  Ozdoby akwarystyczne naturalne to między innymi: rośliny do akwarium, skały do akwarium (odpowiednio oczyszczone i przygotowane), korzenie do akwarium, muszle, ozdoby z bambusa i wysokiej jakości ozdoby ceramiczne. Wśród sztucznych ozdób znajdują się różne zabawki, statki, zamki i domki do akwarium, w których rybki mogą znaleźć schronienie. Bardzo popularne są sztuczne rośliny, które są dość tanie. Tła do akwarium mają morskie motywy (rośliny i koralowce). Podłoża akwarystyczne wybiera się w zależności od gatunków rybek, które będzie się hodować (np. zbyt ostre podłoże mogłoby zranić denne rybki). Podłoże zależy też od rodzaju roślin znajdujących się w akwarium. Wybierając dekoracje akwarystyczne warto też zwrócić uwagę czy potrzebne będą ozdoby do akwarium morskiego czy ozdoby do akwarium słodkowodnego (jest to szczególnie istotne w przypadku roślin oraz podłoża, ponieważ takie dekoracje do akwarium mogą zmieniać pH wody).  

Nasz internetowy sklep zoologiczny oferuje różne dekoracje akwariowe. Do każdego akwarium polecane są tła, które wpływają na wygląd całego zbiornika. Popularne są też ceramiczne dodatki do akwarium. Ciekawe ozdoby to np. fluorescencyjne meduzy czy pływające skały. Pomysł na ozdoby można znaleźć przeglądając ofertę sklepu Pupilo.pl. Hodowcy znajdą tam małe i duże ozdoby do akwarium morskiego i słodkowodnego. Sztuczne ozdoby do akwarium morskiego to np. rośliny lub domki dla rybek. Dobre są również dodatki do akwarium, które napowietrzają wodę. Takie ozdoby napowietrzające do akwarium to np. rośliny i kamienie. Sklep zoologiczny poleca popularne marki dekoracji akwariowych takie jak Trixie, Zolux, Tetra czy Hydor. Ci znani producenci mają w swoich ofertach dodatki do akwarium dla różnych gatunków rybek (dla bojownika, dla molinezji czy dla gupika).