Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi

Vermiculite Podłoże do akwarium Wermikulit 4L

4l Brak danych Pozostałe
ID produktu: 1066388
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

.

Podłoże do akwarium roślinnego Wermikulit.

 

Zalety
utrzymuje rośliny we właściwym położeniu
wzmacnia ukorzenienie, co umożliwia roślinom szybszy wzrost
zwiększa zdolność roślin do absorbowania substancji odżywczych

 

Stosowanie
Przed dodaniem wermikulitu do podłoża w akwarium należy go namoczyć w wodzie i pozostawić tak na kilka dni, aby woda wsiąkła w poszczególne warstwy oraz w celu usunięcia powietrza. Wówczas wermikulit będzie tonął. Podczas tego wstępnego procesu moczenia powinno się go mieszać i lekko ugniatać w celu rozdzielenia poszczególnych ziaren. Tak przygotowany wermikulit jest gotowy do wymieszania z innymi materiałami stosowanymi jako podłoże.

Przykładowo można wykorzystać wermikulit jako pierwszą warstwę podłoża, wymieszać ja z laterytem (złote podłoże) ze względu na zawartość żelaza oraz podwójną ilością piasku krzemionkowego celem rozdzielenia masy. Można przysypać taka powierzchnie warstwa czystego piasku oraz zwykłego akwariowego żwiru. Pojedyncze ziarna wermikulitu mają tendencje do unoszenia się na wodzie i opadania na liście roślin w przypadku poruszania podłożem.

 

Uwaga
Wermikulit jest sterylny. Nie zawiera dodatków chemicznych. Nie gnije i nie pleśnieje.

 

Właściwości
Jego podstawową zaletą, ważną z punktu widzenia akwarysty jest jego struktura, która pozwala na zatrzymywanie w podłożu substancji odżywczych potrzebnych roślinom. Kolejną ważną kwestią jest wysokie pH 6-9 tego surowca. Ponieważ w przypadku zastosowania gleby i zachodzących w niej procesów (np., gnicie), związanych z jej zalaniem istnieje ryzyko, że pH w podłożu spadnie poniżej 4,5 (odczyn poniżej 4,5 jest śmiertelny dla korzeni). Dlatego właśnie odczyn wermikulitu zbliżony swą wartością nawet do 9 nie jest szkodliwy a wręcz przeciwnie. Z tego samego względu został użyty węglan wapnia, aby nie dopuścić do nadmiernego zakwaszenia podłoża.

Glina jak wiadomo jest bardzo bogata w żelazo a żelazo jak wiadomo jest bardzo potrzebne roślinom. Dlatego właśnie glina znalazła się wśród składników naszego podłoża. W przypadku zastosowania gliny w akwarium istnieje duże ryzyko, że dostanie się do słupa wody a co za tym idzie zabrudzi ją, oraz ważniejsze, udostępni roślinom niższym (glonom) ogromne ilości żelaza. W takim przypadku wysyp glonów jest gwarantowany. Żelazo zawarte w podłożu nie jest groźne, ponieważ dostęp do niego mają głównie rośliny wyższe. W związku z tym nie należy przesadzać z ilością gliny. Z tego właśnie względu wykorzystaliśmy wspomniane wcześniej właściwości wermikulitu. Glinę rozpuściliśmy w wodzie i nasączyliśmy nią surowiec, usuwając jej nadmiar. W gruncie rzeczy z użytych około 0,7kg gliny, w podłożu pozostało jej góra 10% a to i tak ogromne pokłady bezpiecznego żelaza.

Gleba została przeze nas użyta, ponieważ, posiada w swoim składzie wszystkie substancje odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin a co najważniejsze jest ich tyle, że wystarczą na kilka lat.

Żwiru użyliśmy po to, aby ograniczyć zgniatanie gleby przez wierzchnią warstwę żwiru, ciężar wody i dekoracji w akwarium, aby zminimalizować powstawanie stref beztlenowych. Mokrą glebę można łatwo zgnieść, żwir powinien ograniczyć ten proces.

Specyfikacja

Promocja_pupilo
Wyprzedaz_pupilo_2018
Rodzaj
Pozostałe
Waga / Pojemnośc
4l

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Tropical Super Wavil pokarm wieloskładnikowy dla ryb 12g, AQUAEL AQUAEL PODŁOŻE ROŚLIN ADV. SOIL 3L, Ami Play Dwójnik Basic L 30 x 2cm Fioletowy, Ami Play Halter Reflective S Foxterrier 13-26 [a] x 25-41 [b] x 1,5 cm czarny, Zolux Obroża skórzana z cyrkoniami VICTORIA 40 cm kol. biały, HOBBYDOG Materac Delux - Beż XXL, HOBBYDOG Legowisko Ringo – Beżowo-brązowe R3, Trixie Uprząż Touring Premium S-M - Czerwona, Trixie Zestaw reflektorów do Pro Socket 14×13 cm, Trixie PIŁKI 3cm 2szt., Trixie Kości Z Kaczką I Ryżem Premio 80g, HIKARI CICHLID GOLD SINKING medium 342 g, HAGEN OŚWIETLENIE FLUVAL T5 HO 2x39W, Dako-Art VIT&MIX 25kg, RIGA WOŁOWE PALUSZKI SKRĘCANE (5szt), Brit Premium Cat New Light 8kg, Ami Play Szelki Scout Air S max 28 [c] x 33-48 [d] cm Szary, VETOQUINOL Caniviton Forte Plus 30 tabletek, Daytona Smycz GM 25/100 czarna łańcuszek