Odpowiednie zwierzę dla dziecka – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Własne zwierzątko to marzenie praktycznie każdego dziecka. Pamiętajmy jednak, że pupil to nie tylko rozrywka i towarzystwo do zabawy, ale również odpowiedzialność, i to dla całej rodziny. Wybierając zwierzę, warto zwrócić uwagę nie tylko na pozytywne, ale także negatywne aspekty wynikające z jego obecności. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pupila?

Komentarze: 0
Data: 14.03.2018

Moje pierwsze akwarium – jakie rybki wybrać? Jak dobrać akwarium?

Akwarium to nie tylko pięknie prezentujący się dodatek do wnętrza. To przede wszystkim odpowiedzialność i chociaż wydawać by się mogło, iż opieka nad rybkami jest mniej wymagająca w porównaniu z obowiązkami, jakie nakłada na nas posiadanie innego pupila, na przykład psa, musimy zapewnić im odpowiednie warunki do życia. O jakich rzeczach należy pamiętać, zakładając pierwsze akwarium?

Komentarze: 0
Data: 14.03.2018

Co warto wiedzieć zanim zaczniesz hodować żółwie? Jak wybrać terrarium?

Domowa hodowla żółwi cieszy się sporą popularnością wśród miłośników zwierząt. Obserwowanie rozwoju tych gadów może być bardzo pasjonujące, jednak wymaga stworzenia odpowiednich warunków.

Komentarze: 0
Data: 12.03.2018

Jakie legowisko dla kota wybrać? Które najlepsze na parapet lub grzejnik?

Wygodne miejsce do spania jest priorytetową kwestią nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Choć z pozoru kot może zasnąć dosłownie wszędzie, to jednak komfortowe miejsce do snu sprawi, że tym chętniej będzie z niego korzystać. Legowisko dla mruczka można przygotować samodzielnie z domowych materiałów lub wybrać jedno z wielu dostępnych w sklepach. Które będzie najlepsze?

Komentarze: 0
Data: 07.03.2018

Linienie u psa – kiedy występuje? Jak pielęgnować sierść czworonoga?

Okresowe wypadania starych włosów u psa, zwane linieniem, jest procesem naturalnym, odbywającym się cyklicznie. Czasem jednak staje się zbyt intensywne, przez co sierść psa nie wygląda dobrze. Może być to także objaw choroby. Co zrobić, by proces ten odbywał się w sposób prawidłowy?

Komentarze: 0
Data: 07.03.2018

Jak należy dbać o pupila podczas upałów? Co zagraża psu w ciepłe dni?

Gdy słońce grzeje niemiłosiernie, a temperatura na zewnątrz osiąga bardzo wysokie wartości, należy zrobić wszystko, aby zapewnić psu odpowiednie warunki życia. W przeciwnym wypadku zagrożone zostanie jego zdrowie i życie.

Komentarze: 0
Data: 06.03.2018

Jak wytresować psa? Porady dla właścicieli. Szkolenie krok po kroku

Każdy, kto decyduje się na zakup lub przygarnięcie czworonoga, prawdopodobnie chciałby mieć do czynienia z posłusznym i niekłopotliwym pupilem. By odpowiednio wychować i wytrenować psa trzeba poświęcić czas na tresurę. Kiedy rozpocząć tresurę psa? Jak się za to zabrać i od czego zacząć?

Komentarze: 0
Data: 26.02.2018

Co to jest dieta BARF? Zalety i wady. Jak się do tego zabrać?

Dieta BARF ma swoich zagorzałych zwolenników, ale też przeciwników. To jedna z kilku popularnych metod żywienia psów i kotów. Jakie są jej zalety, a jakie są wady? Co to za rodzaj diety i czy warto po nią sięgnąć?

Komentarze: 0
Data: 23.02.2018

Jak karmić zwierzę z nadwagą? Specjalne karmy dla psów i kotów

Problemy z nadwagą występują nie tylko wśród ludzi, ale również wśród zwierząt, zwłaszcza kotów i psów. Dość łatwo możemy doprowadzić ich do przekarmienia, choć istnieją również inne powody takiego stanu rzeczy. Co robić, gdy ich waga przekroczyć określony limit?

Komentarze: 0
Data: 23.02.2018

Wyprawka dla szczeniaka. Jak należy się przygotować. Co warto kupić?

Przemyślany zakup szczeniaka pozwala nam przygotować się na jego przybycie do naszego domu bądź mieszkania. Mamy wtedy czas, aby zorganizować wszystko w taki sposób, aby od pierwszych chwil czuł się dobrze.

Komentarze: 0
Data: 23.02.2018